HISTORIA

thumb_slon-100x100-250dpi

Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku, uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością.

Antoine de Saint-Exupéry

Nazywam się Katarzyna Sokołowska i jestem założycielką szkoły języka francuskiego Dzieci na Językach – francuski od najmłodszych lat.

Francuski dla dzieci i młodzieży – jak to się zaczęło?

Kiedy w 2009 roku przyszła na świat moja córka, podjęłam jedną z trudniejszych decyzji w moim życiu. Zrezygnowałam z kierowniczego stanowiska w pewnej francuskiej korporacji i postanowiłam zająć się tym co kocham – prowadzeniem zajęć z języka francuskiego dla dzieci i młodzieży.

Od ukończenia studiów zajmowałam się nauką francuskiego dla dorosłych. Teraz nadszedł czas na francuski dla dzieci, bo to one, na swój sposób, od zawsze były mi bliskie.

Mój mały wielki sukces

Główna nagroda w konkursie „Bardzo Twórczy Konkurs – Nie z tej bajki” organizowanym przez Centrum Edukacyjne Akson, którą zdobyłam za mój scenariusz lekcji francuskiego dla dzieci, była nie tylko moim osobistym sukcesem. Nagroda ta przede wszystkim utwierdziła mnie w przekonaniu, że rezygnacja z pracy na etacie i poświęcenie się edukacji najmłodszych to słuszna decyzja.

Wyróżnienia oraz prowadzone warsztaty i konferencje

W moim dorobku jest też kilka wyróżnień w konkursach na temat kreatywnego uczenia dzieci, a także warsztaty i konferencje związane z językiem francuskim oraz nauką najmłodszych, które przeprowadziłam, jak:

  • Międzynarodowa konferencja naukowo-dydaktyczna w Krakowie: Nauczanie języków obcych dzieci -między teorią, a praktyką.”
  • Warsztaty „Kreatywność to podstawa, gdy na lekcji jest zabawa.”
  • Uczenie dzieci poprzez piosenkę. Instytut Francuski w Rumunii.

Płyta z piosenkami po francusku

W grudniu 2021 spełniłam swoje małe marzenie. Na rynku ukazała się moja pierwsza płyta z piosenkami po francusku dla dzieci i młodzieży pt.: Hérissons et Papillons. Nagrałam ją nie tylko z myślą o najmłodszych słuchaczach, ale także z dedykacją dla nauczycieli. Teksty piosenek na płycie to materiał zarówno dla dzieci przedszkolnych, jak i wczesnoszkolnych. Nie brak tam także melodii bez wokalu. Więcej informacji na temat mojej płyty zamieściłam w osobnej zakładce. Przejdziesz do niej klikając TUTAJ.

Francuski dla dzieci dziś

Moja szkoła Dzieci na językach z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców i nauczycieli dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych. Dziś mija już 12 lat, odkąd francuski dla dzieci stał się częścią mojego życia. Wraz z cudownymi lektorami prowadzimy nasze zajęcia w placówkach na terenie Warszawy i okolic, w domach uczniów, oraz on-line. Przybliżając dzieciom i młodzieży nie tylko język, ale także kulturę francuską.